معاون وزیرصمت: محدودیت‌های ارزی صنایع برطرف شد

معاون وزیرصمت: محدودیت‌های ارزی صنایع برطرف شد

معاون وزیرصمت: محدودیت‌های ارزی صنایع برطرف شد

به گزارش تیم تولید محتوا و خبر هلدینگ کاسپین، معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برطرف شدن مشکلات ناشی از محدودیت‌های ارزی برای واحدهای تولیدی به خصوص در حوزه ماشین آلات خبر داد.

محمد مهدی برادران ۱۰ آذرماه در سفر یک روزه به مازندران طی بازدید از یک شرکت بزرگ تولید مقوا و کارتن در شهرستان آمل در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: با تفاهمی که با مدیران بانک مرکزی انجام شده، مدیران واحدهایی تولیدی و صنعتی می‌توانند از این ظرفیت جدید ایجاد شده بهره‌مند شوند.

وی افزود: البته اولویت نیز درحوزه تخصیص ارز به صنایعی که پیشران، عمومی و مورد نیاز اصلی مردم هستند، اختصاص داده خواهد شد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت، با بیان اینکه در سال گذشته با چالش تامین کالاهای اساسی در کشور مواجه بودیم و اکنون محدودیت‌های ارزی به طور کامل برطرف شده است، تصریح کرد، در حوزه لوازم خانگی، شوینده‌ها، پوشک، کاغذ و دیگر محصولات دراین حوزه در بازار به وفور کالا موجود است و درحال رقابت با نمونه‌های داخلی و خارجی هستند.


محمد مهدی برادران


برادران افزود: وزارت صمت دراین مدت با ظرفیت سازی خوبی که در کشور ایجاد کرده به سمت داخلی سازی وعمق بخشی به تولیدات داخلی می‌رود تا علاوه بر تکمیل زنجیره‌های تولیدی، به سمت خودکفایی و تامین ارزش محصولات برویم.

جداسازی زباله‌های کاغذی برای ظرفیت سازی منبع

معاون صنایع عمومی وزارت صمت همچنین به اقدام دیگری درخصوص هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش وپرورش و درخواست از شهرداری‌های سراسر کشور در امر جداسازی و تفکیک مقوا و کاغذهای بازیافتی اشاره کرد و ادامه داد: این هماهنگی خوشبختانه انجام شده و به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب ومنبع سودآوری که کمتر مورد توجه قرار گرفته می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برادران افزود: صنایعی که در گام دوم و در راستای افزایش ظرفیت تولید کاغذ و مقوا در کشور اضافه می‌شوند به نوعی در حوزه صنایع بازیافتی هستند که می‌توانند کمک کننده باشند.

وی یادآورشد، مجموعه این اقدام‌ها درحوزه صنعت سلولزی، چاپ و تولید کاغذ می‌تواند کشور را در رسیدن به خوداتکایی نزدیک‌تر کند.

وی همچنین به بهره گیری از توان شرکت‌های دانش بنیان برای برون رفت از مشکلات این حوزه نیز تاکید کرد.

 

 


تهیه شده در تیم تولید محتوای هلدینگ کاسپین | منبع: خبرگزاری ایسنا


 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید